5 דמויות אנימציה של מותגים שכבשו את ליבנו

סרטון אנימציה לעסק שיגביר מעורבות

הן מדברות בשפת קהל היעד, הפכו לסמל סטטוס, מזוהות עם המותג ומעלות חיוך ואולי גם זיכרונות ילדות קסומים. הן כמובן דמויות אנימציה שהפכו לאייקוניות ומזוהות עם מותגים מסוימים. כיום יותר ויותר מותגים וחברות הבינו את הפוטנציאל העצום של דמויות אלה והחיבור שלהן לקהל היעד, ולכן לא פלא שמגוון מותגים מאמצים דמויות שכאלה המככבות בפרסומות, באפליקציות, סרטונים ועוד ועוד.

אז למה דווקא דמות אנימציה?

בואו נגיד שאין זה צירוף מקרים שבמבה של אוסם, ביטוח ישיר, קופת חולים כללית ועוד מגוון מותגים גדולים, החליטו להכניס לחייהם דמות משעשעת. הם פשוט הבינו שהרבה יותר קל להתרגש מסרט של דיסני כמו מלך האריות, מאשר בסרט רגיל. מתחת לעין המיקרוסקופ נוכל לראות דמות אנימציה מתוכננת היטב לפרטי פרטים, כזאת שמותאמת בול לקהל היעד וגורמת לו לחיבור מסוים. אותו חיבור מייצר הזדהות המתורגמת למכירה.

בואו נראה כמה דמויות שכאלה, ומה עומד מאחוריהן:

חמודי של כללית

הדמות חמודי של קופת חולים כללית מוכרת לכולנו, היא סמל סטטוס של ממש ומככבת בכל מקום; במרפאות, בפרסומים, באפליקציות, באתרים של הקופה ובכל מקום פשוט דואגים שם בכללית להראות לנו את חמודי בשלל אופנים. אם תהיתם מהיכן חמודי מוכר לנו, אז נספר שאותו חמודי לקוח מסדרת קומיקס שפורסמה במוסף "הארץ" ולוקטה לאחר מכן בשני ספרים. אחד הספרים "תעשי לי אווירון", זכה להצלחה רבה והפך לרב-מכר.

דמות אנימציה זו, מתאימה בדיוק לקהל ההורים, הזקוקים לשירותים של כללית לעיתים קרובות יותר. מצד אחד ההורה מתחבר אף הוא לדמות, ומעוניין שילדיו התחברו גם הם ויראו את הליך הביקור אצל הרופא כמשהו חווייתי, שאפילו כיפית לחמודי.

התינוק של במבה

אין ספק שכל תינוק ישראלי אוכל במבה עוד הרבה לפני שהוא מוציא מפיו את המילים 'אמא' או 'אבא'. מעניין מהיכן הגיע הרעיון שכל תינוק ישראלי אוכל במבה עוד בגיל כמה חודשים? טוב, אז התינוק של במבה האייקוני נולד בשנת 1993 ומאז הוא מופיע בכל פעילות פרסומית של המוצר, וגם בחלק גדול מהאריזות הבמבה וגם בסרטונים. התינוק התחיל למעשה כדמות מצוירת שהופיעה באופן מונפש לצלילי השיר 'אין כמו במבה' ומאז היא היסטורית.

ההרגל לאכול במבה מושרש בנו עוד בגיל ינקות, ולכן אין פלא שבכל גיל הנשנוש המלוח המועדף יהיה כמובן במבה. פשוט גאוני!

היונים של ביטוח ישיר

בשנת 2019 זכתה הפרסומת של ביטוח ישיר לפרסומת הזכורה והאהובה. פשוט מדובר בגאונות, הרי איך אפשר לקחת יונים הנחשבות לחיות לא אהודות במיוחד (לכלוך וזה..), ולהפוך אותן לדמויות אנימציה כל כך אהובות. אז מסתבר ששילוב של טל פרידמן, אלי פיניש ויונה מפוחלצת בהחלט יכולים לייצר דמות אהובה ומאוד זכירה.

שקע ותקע של חברת החשמל

שקע ותקע נולדו לפני כמעט שני עשורים כבובות חמודות המעוררות תשומת לב, מדברות בגובה העיניים ומספרות על מצבים שונים שאותם כולנו מכירים עוד מחיי היום יום. קל מאד להתחבר לצמד הזה, כיוון שהם מייצגים אנשים שהם כמו כולם, מעלים סיטואציות ועוד משהו… הן דמויות רכות שכיף לחבק ולחבב אותם. עוד משהו מקסים בצמד החמוד הזה הוא השמות שלהם – שקע ותקע שמייצר חיבור מושלם לעולם התוכן של חברת החשמל.

התוכי ההומוריסטי של בזק בינלאומי

גם התוכי של בזק בינלאומי הוא דמות אנימציה אייקונית המזוהה עם המותג. התוכי שנחשב לדמות קצת מעצבנת (בכל אופן מי אוהב שחוזרים אחריו), הפך לדמות חביבה ואפילו מעניינת. הרעיון של בזק בינלאומי היה לחפש דמות פשוטה, כדי לאפשר לאנשים לשחרר את החסמים שהיו בזמנים עברו עם האינטרנט. אז התוכי בהחלט עשה את העבודה, הוא מדבר בגובה העיניים, ישראלי קצת חצוף,  ומי שמדובב אותו הוא לא פחות משלום אסייג שאף הוא דמות אהובה והומוריסטית.

מעוניינים בפרטים נוספים על דמויות אנימציה? מעוניינים לשלב את זה בחברה שלכם? צרו איתנו קשר ונשמח לסייע בכל!