איך קליפים מוזיקליים באנימציה הפכו לטרנד חזק בשנת 2022?

קליפ מוזיקלי יכול להתאים בראש ובראשונה לאומן מוזיקלי מוכר או מתחיל, אך הקליפ יכול לשמש גם למטרות שיווקיות לעסקים, למשל קליפ עבור כנס או אירוע עסקי לגיוס עובדים, אווירת המותג ועוד. קליפ הוא בעצם סרטון באורך משתנה, המשלב שיר מוזיקה עם דימויים למטרות קידום שונות. קליפים באנימציה מיוצרים ומשמשים ככלי שיווקי, שנועד לקדם מטרות שונות של המותג.גם בפרסומות שונות שאנחנו רואים בטלוויזיה וברשתות נעשה שימוש בשירי מוזיקה בקמפיינים שיווקיים המאפשרים לשיר להפוך ליותר מסתם שיר. אם ניקח את MTV היא ביססה את כל הערוץ שלה על קליפים. קליפים מוזיקליים באנימציה יכולים לשלב מגוון טכניקות יצירה עכשוויות, כולל אנימציית דמויות, אנימציית טקסטים ואלמנטים על גבי תמונות, סטופמושיין (יצירת תנועה בסרטון ע"י צילום תמונות רבות בזוויות קרובות אחת לשנייה, שמייצרות יחד תנועה מדומה) ועוד. 

קליפ מוזיקלי באנימציה לא חייב להכיל רק דמויות מצוירות אלא כל דבר מונפש בסרטון. לאורך השנים קליפים מוזיקליים באנימציה היו פופולאריים בעיקר בעולם וגם בארץ עבור יוצרים אבל השנה הם עשו את זה גם אצל עסקים מצליחים שהבינו את המשחק. קליפ מוזיקלי באנימציה פתח נישה חדשה עבור חברות לייצר באירועים סרטונים מקוריים שעובדי ולקוחות החברה יכולים להתחבר אליהם בקלות ועם המון רגש. הרי אין גבול למה שאפשר לעשות עם אנימציה. 

אם ניקח דוגמא ללהקה שהפכה את הקליפים המוזיקלים באנימציה ללהיט ענק ללא תחרות נוכל לראות את הגורילז עם היוצרים דיימון אלברן וג'יימי האוולט ועד היום ההצלחה הגדולה שלהם היא בזכות הנראות שלהם בקלפים המוזיקליים שמייצרים באנימציה בלבד. הם הכתיבו טרנד שהפך אותם למובילי דעה בתחום שלהם ועד היום הטרנד הזה נתפס איתם. הלהקה הוציאה פרומואים שבהם התגלתה ההיסטוריה כלהקה מצוירת והמסתורין שיצרה דרך האנימציה גדל ותרם להצלחתה. האתר הרשמי של הלהקה הוא הבית המדומה שלהם. בתוכו ניתן לסייר בחדרי כל חברי הלהקה, חדר ההקלטות ואפילו המסדרונות. לכל חבר בלהקה יש מחשב עם תמונות, דוגמיות מתוך שירים שונים, רשימת אתרים מועדפים ותיבות דואר אלקטרוני.

שילוב האנימציה והטכניקות השונות בקליפים מוזיקליים באנימציה הפכו לטרנד חזק יותר גם אצל חברות בשל ההבנה שכאשר חוזרים עכשיו אחרי קורונה לכנסים ואירועים פיזיים יש לאתגר את קהל המשתתפים באירוע עם סרטונים מקוריים שיוצאים מהקופסא. קליפים באנימציה נותנים את התשובה לכך. הרבה חברות בתחום ההייטק, ביטוח ופיננסים מייצרות בכנסים או אירועים עסקיים עבור צוות עובדי החברה קליפים באנימציה כחלק מאווירת הכנס, קליפים שמשלב דמויות מצוירות, קליפ עם שיר מוכר עבור עובדי החברה לגיבוש הצוות ועוד.