סרטון אנימציה & סרטון וידאו - ההבדלים הגדולים

סרטון אנימציה או וידאו לעסק שיגביר מעורבות

מזל טוב! החלטתם שאתם מעוניינים להפיק סרטון שיווקי עבור העסק או המוצר שלכם. מתי כדאי לבחור באפשרות של סרטון אנימציה? באילו מקרים רצוי לתת  עדיפות להפיק סרטון וידאו? מעבר להעדפתכם האישית, קיימים לא מעט שיקולים מקצועיים, שיווקים וכמובן כלכליים, אשר תצטרכו לקחת בחשבון לפני שתחליטו. נציג לכם את היתרונות והחסרונות לכל אחת  מן האפשרויות על מנת שתקבלו את ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם.

מתי כדאי לבחור בהפקת סרטון אנימציה?

  • סרטוני אנימציה מאפשרים לנו לדמיין, נותנים לנו חופש פעולה ויצירה של דמויות, חפצים, מיקומים או כל דבר אחר שאינו קיים במציאות. עולם תוכן שלם, גדול ומופשט בעל מורכבות גבוהה והרצון למשוך את תשומת לב הצופים נותנים לו יתרון מובהק לעומת האפשרות של המתחרה השנייה. סרטונים שיווקיים בתחומים מורכבים, אשר אינם מצריכים ביטוי חזותי ריאליסטי מובהק, במקרים אלו הפקת סרטון אנימציה מאפשרת הנגשה חזותית קלילה יותר עבור הצופה. בזכות האנימציה והעולם העשיר והבלתי מוגבל, נושאים מורכבים ואף לעיתים פחות מעניינים יוצרים אצל הצופה עניין וקשב רב יותר לולא היה בוחר באופציה זו.
  • יתרון עצום בהפקת סרטון אנימציה הוא בתחום המשחקים, שכן בעולם זה אנו יוצרים עולם תוכן שלם, חדש, ללא הגבלות. הדבר מאפשר לנו לבחור באופן בלתי מוגבל את הדמויות, הצבעים, האפקטים והעיצובים אשר יאפשרו לנו למשוך את הצופים בזכות היכולות הויזואליות הבלתי נגמרות.
  • היתרון השלישי של הפקת סרטון אנימציה על פני האפשרות השנייה הוא גמישות הפקתית ואני אסביר. כפי שכתבתי בסעיף הקודם, עולם האנימציה הינו עולם מופשט ובלתי נגמר, כך שבמידה וברצוננו  להוסיף דמויות, אפקטים ומיקומים, אין לי צורך לקבץ שוב את כל צוות ההפקה, קרי, שחקן, צלם, תאורן, למצוא מיקום חדש וכו’. מה שעלי לעשות הוא רק להקליט את הקריינות של אותה דמות וזהו, כל שאר הפרטים ניתנים לשינוי כאן ועכשיו ללא צורך באיש מלבד האנימטור. נושא נוסף הוא ההמשכיות שכל כך חשוב בהפקת וידאו, בעולם האנימציה הוא כלל לא קיים ולכן כמעט שלא קיימים בלת”מים.
  • יתרון נוסף לאנימציה, היא היכולת להתמודד עם מצבים שהמציאות פחות יודעת להתמודד איתה, כגון מצבים בהם צריך/ רצוי לטשטש פרצופים, מיקומים, פרטים שלא ניתן להסתיר באופציית הוידאו, באנימציה הדבר קל הרבה יותר ואין צורך כלל לטשטש או לשנות פרטים.
  • יתרון אחרון להפקת סרטוני אנימציה על פני מתחרתה ברוב המקרים הוא כלכלי. הפקת סרטון אנימציה לרוב הוא זול יותר אלא אם תחליט שהינך מעוניין בקוונטין טרנטינו של עולם האנימציה ואז כנראה תעדיף את האופציה השנייה.

לסיכום – קיימים הבדלים רבים בין שתי ההפקות. לכן מומלץ בחום, לאחר שהחלטת כי אתה מעוניין בסרטון שיווקי, שתבדוק, תחקור ותבין איזו מהן טובה ומתאימה ביותר עבורך, עבור המוצר, עבור העסק שלך כדי שתוכל להגיע לתוצאות מיטיבות ביותר. בהצלחה!