סרטוני אנימציה לעסקים - כל האמת בפנים!

ציור של אנימציה
תהליך העבודה ביצירת סרטוני אנימציה לעסקים

אתם בעלי עסק? נפלא, רוצים להפיק סרטון תדמיתי/שיווק? מצויין, בחרתם באפשרות של סרטון אנימציה? נהדר! כל כך הרבה חברות הפקה לסרטוני אנימציה לעסקים, כיצד תדעו באיזו חברה לבחור? מי החברה שתיתן לכם את התוצאה הטובה ביותר? ועוד לא אמרנו מילה על מחיר. ננסה לתת לכם את כל הדגשים כיצד לבחור את חברת ההפקה ומהם הפרמטרים שצריכים לשים לב אליהם על מנת למשוך את הלקוחות אליכם.

 

אז איך מתחילים?

 

כאשר מאחוריכם כבר התקבלה ההחלטה להפיק סרטון אנימציה לעסק שלכם, נסו לאמוד מה גודל התקציב שאתם רוצים ומוכנים לשלם עבור הפקת הסרטון, גם אם אין לכם מושג קלוש, נסו לתכנן מה הסכום אותו אתם משקיעים בשביל הסרטון שלכם. השלב הבא טרם פנייה לחברות ההפקה, נסו לדמיין כיצד אתם מעוניינים לראות את הסרטון שלכם, מהם האלמנטים, שאתם מעוניינים שיופיעו בסרטון ומה המסר שאתם מעוניינים להעביר. יש לכם את התשובות לשאלות הנ"ל, פנטסטי, התחילו בסקרים, תתקשרו לחברות הפקה, בין אם זה על ידי המלצות של חברים, מכרים ובין אם המלצות ברחבי הרשת על ידי בעלי עסקים אחרים. חשוב לקבוע פגישה ולא לקבל הצעה טלפונית, חובתכם כבעלי עסק לראות עבודות קודמות של החברה, רצוי מאד אפילו לבדוק האם חברת ההפקה התנסתה בהפקת סרטון אנימציה לעסק הדומה בהוויתו לעסק שלכם.

בהגיעכם לפגישה עם חברת ההפקה. צפו בעבודות קודמות, במידה ואהבתם את עבודתם עד כה, המשיכו בפגישה, לא אהבתם, תמשיכו לחברת ההפקות הבאה.

 

מחיר אטרקטיבי בעינכם, לא מעיד על איכות התוצר, לא לחיוב וגם לא לשלילה.

 

חשוב מאד בעת הפגישה, שתעלו בפני אנשי ההפקה, כיצד אתם רוצים לראות את הסרטון בסיומו, לא תמיד הראייה שלכם, היא זו שתקבע בסוף, תהיו פתוחים להצעות של אנשי ההפקה, ככלות הכל, להם יש את הניסיון. במידה והצעתם תואמת את ההשקפה שלכם מבחינת הנראות, נפלא. חשוב מאד לתכנן, לנהל ולעבור על כל הפרטים מבעוד מאד, על מנת למנוע אי הבנות ובלת"מים בהמשך, דבר שעלול להביא לעיכוב סיום הפרוייקט ולא פחות חשוב מכך, תוספות למחיר.

אנשי מקצוע (אנשי ההפקה) הם הדבר החשוב ביותר ליצירת תוצר אייכותי, אשר יגרום לכם לאהוב את הסרטון וחשוב מכל יעביר את המסר/הרעיון עבור העסק שלכם.

התסריט, הדמויות, הקריינות, מוסיקת רקע, כל אלה חייבים להיות מותאמים כמו כפפה ליד לעסק שלכם. אל תתפשרו על אנשי מקצוע  בינוניים, גם אם אתם חורגים מעט מהתקציב, שכן אולי תשלמו מעט יותר עכשיו אבל עבור העסק שלכם ויצירת סרטון מושלם, אשר יביא תועלת גדולה וערך מוסף רב יותר בהמשך.

ישנן חברות להפקת סרטוני אנימציה לעסקים שכל החברה הוא איש אחד שעושה הכל, ONE MAN SHOW, דבר כזה בדרך כלל צריך לעורר חשד אצלכם, כיוון שאתם מעוניינים שכל איש מקצוע יהיה אחרי על תחום אחד אשר יהיה מקצועי ביותר. התסריטאי, האנימטור, הקריינות, המפיק מוסיקלי (אולפן ההקלטות) לכל אחד יש את תפקידו. סביבת העבודה בחברת ההפקה חשובה מאד, בדקו שסביבת העבודה, נקייה, מסודרת ושהאנשים אותם אתם פוגשים יהיו מסבירי פנים, אדיבים ולפחות בתחושה שהם מעבירים, שהם לא נמצאים כאן רק בשביל לקחת את כספכם, אלא בשביל להוציא את התוצאה הטובה ביותר עבורכם.

תוצאה טובה ומשביעת רצון תגרום לכם להפיץ, לשווק וליחצ"ן את חברת ההפקה, הדבר החשוב ביותר עבורם. "לקוח מרוצה הוא השגריר הטוב ביותר" .

 

אז מוכנים?