איך דמות מותג משפיעה על המכירות שלך

דמויות מותג מדברות בשפת קהל היעד, הפכו לסמל סטטוס חזק, מזוהות עם המותג ומעלות חיוך וזיכרונות ילדות קסומים. הן כמובן דמויות אנימציה שהפכו לאייקוניות ומזוהות עם מותגים מסוימים. כיום יותר ויותר מותגים וחברות הבינו את הפוטנציאל העצום של דמויות אלה והחיבור שלהן לקהל היעד, ולכן לא פלא שמגוון מותגים מאמצים דמויות שכאלה המככבות בפרסומות, באפליקציות, סרטונים ועוד.

יש המון יתרונות לשימוש בדמות קבועה במותג שלך ובחזרתיות שלה בכל הרשתות. הזיהוי של הדמות עם המותג, יכול לקצר את תהליך קליטת המסר שלכם בפרסומים שונים ברשתות. חברות שונות שהשירות שמוכרים לא ברור או מסובך להבנה, מגלים שדמות מותג תעזור מאוד בהעברת המסרים והערכים שלהם. 

רשתות גדולות משתמשות בדמויות מצוירות שיובלו את הקמפיינים שלהם כמו אסם עם התינוק של במבה והחבר'ה של ביסלי, חברת חשמל עם שקע ותקע, בנק הפועלים עם דן חסכן, בזק בינלאומי עם התוכי ועוד.  הן משתמשות בדמויות מותג מצוירות שחוזרות על עצמן בכל הקמפיינים הפרסומיים, כי הן כבר מזמן הבינו שלייצר דמות מותג מצוירת זה הרבה יותר כלכלי מאשר לקחת פרזנטור מפורסם שיעלה הרבה יותר כסף, והוא גם מוגבל בזמן הפרסום שהחברה יכולה להשתמש בו. פרזנטור מפורסם שמלווה חברה, גם אם יהיה פופולרי, עשויה לאבד את הפופולריות, כשהדימוי שלו משפיע על האטרקטיביות של המותג. כך פרזנטור שהיה תקופה ארוכה נכס מיתוגי חשוב, גורם נזק למותג. 

הדמות מותג שלכם צריכה להיות בכל מקום ובכל הזמן. היא תהיה חלק מהפוסט שהעלתם השבוע, היא תגיד שנה טובה בראש השנה, היא תהיה מוצגת בחלון ראווה של המקום, תדבר את הערכים של החברה בסרטונים שתפיקו ובעיקר תהיה הפנים המזוהות של המותג לחיבור של קהל היעד הרלוונטי לחברה.  

דמות מותג מצוירת שבהתחלה אולי היא בלתי מוכרת יכולה להפוך לדמות ידועה ככל שנעלה איתה יותר פרסומים ברשתות בשימוש במוצרים שונים, בסרטונים, במודעות פרסום ועוד. היא תייצר עם הזמן חיבור בין קהל היעד לדמות ותוביל קמפיינים שיביאו לעלייה מטורפת במכירות באופן יציב וקבוע.