כיצד מיתוג דיגיטלי משתלב עם קידום אתרים

אחד מהדברים שהופכים רבים מן הגולשים, הנחשפים לאתר מסוים לראשונה, ללקוחות משלמים – הוא עיצוב האתר. הוכח כי לאחר כניסה של הגולש אל האתר עצמו, ישנן כמה שניות קריטיות שבהן הוא עובר מעין "משוכה" שהיא חשובה מאוד, פרק זמן שבו הוא מחליט האם להעמיק את החקירה של האתר אליו נכנס, או לנטוש ולעבור למתחרים. אסטרטגיה של קידום אתרים מורכבת מכמה רבדים ומשיטות שונות, כאשר מיתוג דיגיטלי המבוצע באופן מקצועי משלב בין כולן.

למה מיתוג דיגיטלי הוא חשוב לכל עסק?

 

היכולת להפיח חיים בטקסט ובתמונה, היא התכונה הנחשקת מכולן והמבוקשת ביותר, מבין היכולות שנדרשות מכותבי תוכן וממעצבים העוסקים ביצירת אתרי אינטרנט. בנייה של אתר חדש מורכבת מכמה שלבים, כאשר הרעיון הוא לייצר מוצר – אתר אינטרנט, המשקף את העסק באופן הקרוב ביותר למציאות, כלומר תחליף של ממש לביקור בחנות או בבית עסק פיזי. המלאכה המורכבת של קידום עסקים באינטרנט היא שילוב כוחות בין תוכן איכותי ובעל ערך לגולש, גרפיקה המושכת את העין ומייצרת עניין וכן קסם בלתי מוסבר, שאותו קשה להגדיר והוא בדיוק המומחיות של אלו שבונים אתרים מצליחים.

כיצד עבודת הקידום בגוגל תסייע לאתר להצליח?

 

ישנן כמה דרכים לבדוק את ההצלחה של האתר, כאשר השורה התחתונה היא – כמה אנשים עברו את הדרך החמקמקה משלב ההיכרות הראשונית ועד לקופה עצמה לביצוע רכישה, או לקבלת השירות המוצע. קידום האתר דרך גוגל, הוא הכוח שנותן את החשיפה של האתר אל קהל הלקוחות הפוטנציאלי, כאשר בדרך כלל, לפחות עבור אתרים חדשים – מוטב לבצע עבודת קידום ממומן בנוסף לקידום אורגני, לתת דחיפה ראשונית וחשיפה מקסימלית ובמקביל לייצר דומיננטיות הולכת וגוברת.

מדוע חשוב לחשוף את האתר גם ברשתות החברתיות?

 

מלבד הקשת ביטויי מפתח במנוע החיפוש, לקוחות רבים עשויים להיחשף אל האתר העסקי גם דרך הרשתות החברתיות, במיוחד באמצעות השתייכות לקבוצות בעלות עניין משותף. נוכחות של העסק במקומות הללו  ברשת היא חשובה, להשגת מקסימום החשיפה האפשרית ופנייה מותאמת לקהל היעד הגולש ברשתות. מדובר, לרוב, בקהל צעיר המגיב היטב לדרכי ביטוי וויזואליות ומחפש פחות את הטקסטים, לכן גם האופן שבו העסק נחשף ברשתות החברתיות צריך לספק את הקהל הזה, כאשר בפועל מדובר ביצירת סרטונים, אנימציות וגיפים שמבטאים באופן גרפי את מה שהעסק מעוניין לשדר.

חשיבות המיתוג העסקי בתהליך קידום האתר

 

ניתן להגיד, אם כן, שהמיתוג העסקי של האתר ויצירת הזהות הדיגיטלית שלו – הן בתוכן והן בגרפיקה, הוא חשוב בעולם מתקדם כמו זה שאנו חיים בו. הגלישה ברשת הופכת להיות מהירה וממוקדת יותר והגולשים מחפשים ריגושים מיידיים. ההשקעה צריכה להיות הן בטווח המיידי והן בטווח הארוך, כלומר פעילות של קידום בגוגל, הקפדה על תוכן מהודק וטקסטים מדויקים ושילוב של אמצעים גרפיים להמחשת המסר באופן הטוב ביותר.