איך להגדיל את יחס ההמרה בעולם ה-Ecommerce עם סרטונים?

היי חברים, היום אספר לכם איך מגדילים את יחס ההמרה באתרי מכירות ע"י סרטונים שיווקיים. 

מה זה יחס המרה ואיך דואגים לשיפור שלו באתר?

יחס המרה הוא היחס שבין כמות הגולשים באתר, לבין כמות הגולשים שביצעו פעולה באתר (השאירו פרטים, ביצעו רכישה וכדומה). אם יש 100 כניסות לאתר וקיבלנו 10 פניות, יש לנו יחס המרה של 10%.

שיפור יחס המרה, יכול להגדיל מכירות. יחס המרה של 8% יכול להשפיע על ההכנסות באתר בצורה מטורפת. אתר עם יחס המרה גבוה יכול להכניס יותר עסקאות, עם אותו תקציב פרסום. 

גם אם כבר בניתם מודעה שמושכת את העין או השקעתם בסרטון אחד שלא צלח, חשוב שתבינו מה זה "שיפור יחסי המרה" ואיך אתם יכולים להשיג יותר תשואה מהאתר שלכם. 85% מהעסקים לא מודעים לתהליך ולכן חלק קטן באמת מצליחים להכפיל מכירות מאתר מכירות. בזכות סרטונים ניתן להגדיל את כמות החשיפות לאתר, כמות הכניסות אליו, זמן השהייה באתר עולה משמעותית ואם תהליך הרכישה באתר ידידותי למשתמש אז כמובן שגם ניתן להכפיל את המכירות.

אז איך מגדילים את יחס ההמרה באתר עם סרטונים?

1. בונים סדרת סרטונים ממוקדת קטגוריית מוצרים/ קהלי יעד/ נושאים/ מוצרים שונים, מה שרלוונטי לאתר שלכם. הסרטונים יכולים לרוץ בקמפיינים של פייסבוק ואינסטגרם, טיקטוק וכדומה, ולהכניס כמות גדולה יותר של גולשים לאתר מכירות שלכם. אז מה הסיבה ליצירת סדרה של סרטונים ולא אחד? היום כמות הפרסום מתחלפת בשניות ברשתות חברתיות וצריך תמיד להישאר מעניינים ולא לצאת עם הימור של סרטון אחד שעלול להיות גם כללי מדי. סדרתיות מעידה על המשכיות ויוצרת אצל גולשים שלא בהכרח מכירים את העסק אישית ערכים של ביטחון ואמונה אמיתית במוצר וזה מחזק את הרצון לבצע רכישה באתר.

2. שולחים את הגולשים מהסרטונים ישירות לתוך האתר מכירות למוצר או לקטגוריה הספציפיים שהצגנו בסרטון כדי שיהיה כמה שיותר ממוקד ויבצע מכירה. הגולש כבר חם לאחר צפייה בסרטון ועכשיו חייבים שהוא ישאיר פרטים או ייקנה תוך כמה שניות. 

3. מתמקדים בקהל יעד רלוונטי  – צריך לפגוע בקהל הנכון, עם מסרים נכונים – הסיכוי שהקהל הזה יעצור על מודעה עם תוכן הוא נמוך יותר מאשר סרטון שיפעיל אצלו רגש והנעה לפעולה. בזמן הכנת הסרטונים אנחנו מבצעים מחקר שוק שגורם לנו להכיר ולהבין מי הקהל שלנו ולדעת איך להעביר לו תוכן בסרטון שידבר אליו.

4. מעבירים מסרים נכונים לפי קהלי יעד שהגדרנו לסרטונים – תמיד כדאי שיהיו לפחות 3 סרטונים במקביל שאפשר יהיה להשוות יחס המרה של 2 מסרים שונים A/B Testing בקמפיינים שרצים ברשתות ומובילים לאתר.

5. חושפים את הסרטונים בקמפיין של שיווק מחדש בפייסבוק ואינסטגרם וגם בגוגל (רימרקטינג בשמו המקצועי) שעוקב אחרי גולשים שביקרו באתר – גולש ממוצע יקנה רק לאחר 7 חשיפות למותג שלכם לפי מחקרים שונים. פרסום חוזר ללקוחות שביקרו באתר, יכולים לשפר את יחס ההמרה בצורה משמעותית.

6. מטמיעים סרטונים בעמוד הבית ובעמודים פנימיים – זה עוזר להגדיל את זמן השהייה באתר והבנת המוצרים או השירותים ובכך גולש יהפוך להיות רוכש בקלות רבה יותר אחרי שמבין שהאתר שלכם הוא המקום הנכון עבורו.

לסיכום, באתרי מכירות החוכמה היא להכניס כמה שיותר תנועה לאתר כדי להגדיל את יחס ההמרה לרכישות של גולשים בפועל. את זה בדיוק עושים הסרטונים בצורה מושלמת ומגדילים מכירות משמעותית.