מסרים

מסרים, פרסום

על פי הגדרה, מסר הינו מידע או רעיון מרכזי שמועבר.
יכול להיות בשיח, ביצירת אומנות או במגוון דרכים נוספות. (על פי מילוג)
אם כך, איך יודעים מה הוא המסר הנכון?, כמה מסרים להעביר? ולמי? בעולם האומנות למשל, ביצירות או קולנוע, מסר יכול להיות דבר מופשט והמוען מקבל את העובדה שכל אחד עלול לפרש אותו אחרת. בעולם השיווק ההפך הוא הנכון. מסר טוב הינו מסר מדויק, בו הנמען מקבל בדיוק את המידע והתחושות אליהם התכון המוען.

דיוק
לאחר שזיהינו מי יעד המטרה שלנו, עלינו להתחדד ולמצוא אותו בדיוק בנקודה בה הוא נמצא כמה שיותר זמן ולמצוא את הפלטפורמה האידאלית בה הלקוחות הפוטנציאלים קשובים ביותר.
דוגמה לכך אפשר לראות במחקר הנעשה לפני מספר שנים, בו עולה מבדיקות של מאות משתתפים בגילאים שונים כי בעת שימוש באפליקציות לשמיעת מוזיקה הם לא מעוניינים שפרסומות יפריעו להם.

כמות
לאחר שזיהינו מי ומתי נמצא קהל היעד שלנו, עולה השאלה- כמה לפרסם? אם יש לכם מספר מסרים שברצונכם להעביר לקהל היעד, עליכם לחלק את זמני הפצתם ופרסומם.
עשו ניסוי: קחו 3 תפוזים ועמדו מול אדם אחר. דמיינו שכל תפוז הינו מסר שברצונכם להעביר. מסרו את שלושת התפוזים במהירות ובאותו זמן אל האדם שמולכם. כמובן שהוא לא יתפוס. עכשיו קחו את התפוזים שוב. מסרו אחד. חכו שנייה, מסרו אחד נוסף. חכו עוד שנייה ומסרו את השלישי. האדם שמולכם יתפוס את כל התפוזים, שהם כאמור המסרים. חשוב לא לשלוח אל הלקוחות הפוטנציאלים את כל המסרים והרצונות שלנו בבת אחת, כי הם פשוט לא ייקלטו.
אז היו חדים ומדויקים והמכירות שלכם יעלו פלאים!