למה חשוב להופיע ברשתות החברתיות ואיך זה קשור להחלטת הרכישה של קהל היעד שלנו?

הרבה מאיתנו בעלי העסקים נרתעים משימוש ברשתות החברתיות וההופעה בהם, בעיקר כשמדובר בניהול רשתות חברתיות לעסק שלך בתנאים של חוסר זמן או חוסר היכרות עם הטכנולוגיות של היום. אם בעבר שלטו החברות והמותגים בקשר עם הצרכנים שלהן, והעבירו מסרים לצרכן באופן חד צדדי בלי שהתאפשר לצרכן להגיב, לשאול, להתייחס, להתנגד או אפילו לתמוך, היום לקוחות מגיבים בפומבי על שירות טוב או בעייתי, מעוררים דיונים העוסקים בשימוש ובאופן צריכת מוצרים, שמעלים את המודעות למוצרים, מותגים ושירותים שונים. אבל כדי שזה יקרה, העסק שלנו צריך ואפילו חייב להיות בעל נוכחות ברשתות החברתיות. או במשפט אחד- אם אתה לא שם, אתה לא קיים.

עוד גורם המשפיע על "הדחקת הרשתות החברתיות" אצל בעלי עסקים, הוא הקצב בו הכל קורה ברשתות החברתיות והשינויים המהירים שדורשים מאיתנו ללמוד ולהתאים את עצמנו בכל פעם מחדש. רוב הסיכויים שהטרנד שעבד מצויין לפני שנה, היום כבר לא יהיה רלוונטי. אבל אנחנו לא כאן כדי להפחיד. אנחנו כאן כדי לספר לכם למה דווקא כן כדאי לנו להתאמץ ולהופיע ברשתות החברתיות וסוד קטן- זה לא כל כך מסובך כמו שזה נשמע.

בסופו של דבר, אנחנו בעלי העסקים רוצים להגיע ללקוחות חדשים ולשמר את הלקוחות הקיימים. גם אם אנחנו בוחרים שלא לגדול, כי זאת אופציה, חשוב מאוד להראות את עצמנו ברשתות החברתיות, כדי לתת ללקוחות שלנו את האישור הסופי ואם נגזים "הצדקת הקיום שלנו", ביום שבו אולי יבחרו לבדוק אופציות נוספות מול המתחרים.

תחשבו על זה ככה, הזירה הדיגיטאלית הופכת בצעדי ענק להיות המציאות של הקהל שנמצא בה. הכל מצולם, הכל מתועד, כל דעה נאמרת, כל הבעה רלוונטית עם/ בלי פילטר. ואם היא הופכת להיות המציאות של הקהל שלנו, אנחנו חייבים להיות חלק מהמציאות. אבל כמו שציינו בהתחלה, לרוב אין לנו באמת זמן ידע או כלים, מה שגורם לנו לחשוש ולהרתע. אז אל תחששו. השיווק האורגני, התוכן שלכם, מה שיש לכם להגיד על העסק שלכם, המסרים שלכם, כולם קיימים בכל עסק. מה שנשאר, הוא לפרסם או לפנות לגורם מקצועי שיכול לעזור לכם בפרסום. כמו במתמטיקה- תרגול הוא המפתח להצלחה. אל תפחדו לטעות בדרך, מקסימום תמחקו בעתיד או שלא תגרפו מספיק לייקים וצפיות.

אצלנו במיתוג הדיגיטלי, תוכלו לקבל חומרים ויזואליים איכותיים ויצירתיים, שישמשו אתכם כתוכן בפרסומים שלכם. אם בא לכם לשמוע יותר, לקבל טיפים ורעיונות להופעה ברשתות החברתיות השאירו לנו פרטים.